ביטוח לאומי עובד משק בית
עובדי משק בית שהוצאו לחל"ת

חל"ת לעובד/ת משק בית
(מנקה או מטפלת)

בעקבות המצב שהתהווה בשל וירוס הקורונה, רבים מלקוחותינו החליטו או נאלצו להפסיק את העסקת עוזרת הבית והמטפלת שלהם.
קיבלנו הרבה פניות ושאלות והחלטנו לכתוב את הבלוג הזה עבורכם, כדי שאתם, אשר דאגתם לשלם ביטוח לאומי עבור עובדי משק הבית שלכם, תוכלו לעזור להם לקבל את הקצבאות שמגיעות להם.

אם מענין אתכן/ם לדעת לאילו עוד קצבאות זכאים עובדי משק הבית, בסוף הדף יש לינק הפניה לחלק "שאלות נפוצות" באתר שלנו, ושם תוכלו לקרוא עוד.

מגפת וירוס הקורונה ובעקבותיה סגירת מערכת החינוך, הכריחה אותנו להשאר עם ילדינו בבית, ובעקבות כך, רובנו ביקשנו מהמנקות או המטפלות שלנו פשוט לא להגיע.
משיחות עם לקוחותינו, אנחנו שמענו על כמה סיבות עיקריות:
- לחלק לא ברור מה יהיה המצב הכלכלי בעוד מספר חודשים, וכל שקל שיחסך היום יכול לשמש בעתיד.
- הילדים כל היום בבית וחמש דקות אחרי שמסיימים לנקות, הבית כבר מבולגן.
- יש חיוב לשמירה על ריחוק חברתי ולא להפגש/להכניס אנשים לביתנו, מחשש שהם נשאים של הוירוס.

העובדה שנדרשנו להפסיק להעסיק את עובדי משק הבית שלנו גורר רגשות מעורבים אצל לא מעט מלקוחותינו, מאחר וכולנו מבינים שרובם מגיעים בדרך כלל מחתך סוציו-אקונומי נמוך, וממש לא היינו רוצים לפגוע בפרנסה שלהם.

ובכן, כאן בא הביטוח הלאומי לעזרתנו ואחת מהקצבאות שלה זכאים עובדי משק בית אשר הופסקה עבודתם למשך התקופה, עד שיתבהר המצב, היא קצבת אבטלה. אפילו הגדיל הביטוח הלאומי ושינה את תקופת האכשרה מ-12 ל-6 חודשים בלבד.

אם כך, איך אנחנו, אלו ששילמו ביטוח לאומי לעובדי משק הבית שלהם יכולים לעזור?

למעשה, הביטוח הלאומי עשו עבודה נהדרת והם מאפשרים לעובדי משק בית אשר הוצאו לחל"ת להגיש תביעה לאבטלה, וכל מה שהם צריכים להביא מאיתנו זה רק מכתב חתום על ידינו, המעסיק, שבו מצויין שסיבת הפסקת העבודה היא עקב משבר הקורונה.

יכול להיות שנידרש ע"י העובד, במידה ויתבקש ע"י הביטוח הלאומי למלא אישור של המעסיק על תקופת העסקה ושכר (בל/1514), ולציין בסיבת הפסקת העבודה: סיבה אחרת - משבר הקורונה.

ו...זהו.

בכך מסתיים החלק שלנו ועובדי משק הבית שלנו יוכלו לקבל דמי אבטלה (במידה והם עונים על הקריטריונים האחרים לקבלת דמי אבטלה) ואנחנו נוכל לחזור להעסיק אותם כשיסתיים נושא הקורונה.

מאחלים לכם בריאות ופרנסה טובה :)

לשאלות ותשובות בנושא זכויות עובדי משק בית והמעסיקים שלהם, אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו שעוסקת בזכויות עובדי משק בית (מנקות, עוזרות, מטפלות, בייביסיטריות).

לקריאה נוספת על עובדי משק בית, תשלומי ביטוח לאומי וקצבאות, אתם מוזמנים לקרוא בחלק שאלות נפוצות באתר שלנו.

מאת
ViVi

פורסם: 21 באפריל 2020
Facebook icon
Email icon

הביטוח הלאומי עשו עבודה נהדרת והם מאפשרים לעובדי משק בית אשר הוצאו לחל"ת להגיש תביעה לאבטלה